„USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ“

INFORMACE PRO RODIČE K ODJEZDU - MŠ

Termín kurzu je 19.1. – 23.1.2015

 

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za přihlášení Vašeho dítěte do lyžařského kurzu „USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ“ a pevně věříme, že budete spokojeni. Pro bezproblémový průběh kurzu věnujte pozornost uvedeným informacím:

 

 • LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ (lyže bez pásků, boty a helma do igelitky) – zkontrolujte dětem již nyní jejich vybavení a nechejte je kvalitně a aktuálně seřídit pro jejich bezpečnost! Vše řádně podepište!
 • Lyžařské hole děti nebudou potřebovat! Pokud ano, budou je mít zapůjčené zdarma. Lyžařské vybavení (lyže, boty) zůstává po celou dobu výuky ve Ski areálu a vrací se zpět v pátek. Vybavení z půjčovny bude přichystáno-seřídíme v pondělí.

Pro všechny děti máme nachystány bezpečnostní helmy. Pokud budete dávat dítěti vlastní helmu a brýle, tak si dítě musí kontrolovat připevněné brýle, odepínací „náušky“ - toto není v našich silách kontrolovat. Děkujeme za pochopení. Za seřízení vlastní lyžařské výzbroje zodpovídají rodiče.

 

 • DOPRAVA:

Odjezd od MŠ Předškolní v 7:45

Návrat do MŠ cca v 11:45 (ovlivněno dopravou, apod.)

V pondělí přijďte o 15min. dříve J           Buďte dochvilní, na nikoho nebudeme moci čekat.

 

 • NEMOC: onemocní-li Vaše dítě před kurzem, neprodleně informujte paní učitelku. Bližší info najdete na našich stránkách www.usmevavelyzovani.cz/pro-rodice

 

 • FOTOGRAFIE Vašeho dítěte z našeho kurzu NA PAMÁTKU –v případě Vašeho zájmu objednávku vyřiďte a zaplaťte u paní učitelky nejpozději do pátku před kurzem.: 4ks fotografie 10x15 za 150kč. K náhledu na našich www stránkách – fotografie jsou moc pěkné J

 

 • Oblečení dítěte a co s sebou?

Dítě odjíždí z mateřské nebo základní školy již v lyžařském oblečení přizpůsobenému AKTUÁLNÍMU počasí (zimní bunda+kalhoty, termoprádlo, mikina, rukavice-nepromokavé, teplé ponožky, kuklu nebo tenkou čepici pod helmu)

Vše prosím řádně podepište tak, aby podpis odolal sněhu a vodě. Prosíme, nedávejte žádné batůžky J

 • POZOR DŮLEŽITÉ!!!

Před kurzem u paní učitelky aktualizujte ZMĚNU lyžařských dovedností. Viditelně podepište celým jménem dítěte na voděodolné samolepce (centorfixem) každou část lyžařské výzbroje a výstroje (lyže, obuv, brýle, přilbu), běžnou obuv, prostě cokoliv co dítě dovede sundat!!! UŠETŘÍTE NÁM ČAS, KTERÝ ZTRÁCÍME HLEDÁNÍM NEPODEPSANÝCH VĚCÍ A KTERÝ MOHOU DĚTI RADĚJI PROŽÍT NA LYŽÍCH

 • Jídlo a pití:

V areálu budou mít děti stále k dispozici teplý čaj. V polovině výuky je plánována přestávka na svačinku (bude brána ze školky).

 • Závody:

Poslední den kurzu je pro všechny děti připraven lyžařský závod. Závod je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí. Každé dítě bude odměněno. Také můžete své dítě nějak motivovat J

 • Účast rodičů:

Rodiče se mohou kdykoliv přijet podívat, nemohou však využívat společnou dopravu. Prosíme rodiče, aby působili pouze v roli diváků, nejlépe na místě, kde Vás dítě nevidí a nezasahovali do výuky. V každém případě MIMO dětský lyžařský park a to i během závodů.

 • Několik poznámek k lyžařské výuce:

Jedná se o skupinovou výuku. Děti budou zařazeny do skupin přímo v místě konání kurzu dle jejich dovedností a věku. Výuka probíhá v dětské lyžařské školce s lanovým vlekem.

Ve chvíli, kdy děti ve skupině umí bezpečně zastavit v pluhu a oblouk v pluhu, pokračuje výuka na veřejné sjezdovce. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude podle možností organizátora přeřazeno do vyšší skupiny.

 

Na všechny účastníky kurzu se velice těší organizátorka Hana Volková

Jakékoliv další informace a aktualizovanou fotogalerii najdete na našich stránkách: WWW.USMEVAVELYZOVANI.CZ